Przedszkole Nr 5 w Pszczynie

Dyrektor:
Strona WWW: przedszkole2pszczyna.edupage.org
E-mail: l.nocon@pze-pszczyna.pl

​Nowy, bezpieczny budynek Przedszkola przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 3A jest przystosowany do przyjęcia 150 dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat.
Do 31.08.2019r. funkcjonujemy jako oddziały zamiejscowe Przedszkola Publicznego nr 2, w związku z tym wnioski zapisu dziecka do przedszkola wraz z załącznikami prosimy składać w Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Juliana Tuwima w Pszczynie, ul. Zamenhofa 12.
Od 1 września 2019 r. (rok szkolny 2019/2020) Przedszkole nr 5 będzie osobną placówką.
Przedszkole przygotowane jest na 6 oddziałów, a więc posiada 6 przestrzennych sal pięknie wyposażonych. Tuż obok rozciąga się obszerny plac zabaw bogato wyposażony w sprzęt przystosowany zarówno dla dzieci z grup starszych, jak i maluszków. W budynku mieści się również gabinet logopedy, gdzie dziecko ze specjalistą może spokojnie, bez skrępowania bawić się i ćwiczyć.
W przestronnej szatni każdy przedszkolak ma swoją opisaną półeczkę. Korytarz przedszkola wyposażony jest w ciekawe zręcznościowe gry, zestawy do zabaw umocowane na ścianach.
Przedszkole korzysta z Cateringu - firma zewnętrzna: posiłki smaczne, ciepłe, dostosowane dla dzieci.

Oprócz tradycyjnych uroczystości, zabaw i zajęć zgodnych z nową podstawą programową uczestniczymy w różnych warsztatach (np. w ogrodniczych, pierwsza pomoc, regionalnych...). Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszą się organizowane zabawy tematyczne wraz z kącikami zainteresowań i okresowymi tematycznymi wystawami. Bierzemy m.in. aktywny udział w programie "Czytające Przedszkola", w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", stąd organizujemy dodatkowe spotkania i uroczystości przedszkolne, konkursy, codziennie czytamy głośno dzieciom i zachęcamy do tego rodziców, promujemy: książka najlepszym prezentem
(np. urodzinowym, świątecznym...).
Aktywnie bierzemy udział w różnych konkursach (np. żołędziowy...) i akcjach (np. zbieramy zakrętki, baterie...).

Jesteśmy "Przedszkolną Rodzinką" - razem się bawimy, uczymy, świętujemy... staramy się, by każde dziecko czuło się dobrze w przedszkolu, było bezpieczne i wszechstronnie przygotowane do kolejnego etapu edukacji.

Składanie wniosków o przyjęcie dziecka na nowy rok szkolny 2019/2020
odbywać się będzie w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Pszczynie ulica Zamenhofa 12