Przedszkole Publiczne Nr 21 im. Misia Puchatka w Pszczynie

Dyrektor: Agnieszka Bogusz
Strona WWW: pp21-pszczyna.pl
E-mail: pp21@pze-pszczyna.pl

Przedszkole Publiczne nr 21 im. Misia Puchatka posiada 125 miejsc w pięciu oddziałach ogólnodostępnych
i 14 miejsc w 3 w oddziałach dla dzieci niepełnosprawnych. Przedszkolaki mają do dyspozycji  przestronne sale w budynku przedszkolnym,  dwa  hole oraz  duży ogród wyposażony w urządzenia do zabaw i zajęć ruchowych.

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 jest prowadzona do oddziałów ogólnodostępnych oraz specjalnych.              W oddziałach specjalnych dysponujemy  7 wolnymi miejscami.

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00

Dzieci w naszym przedszkolu, otoczone są opieką w pełni wykwalifikowanego, kreatywnego i zaangażowanego personelu: oligofrenopedagogów, terapeutów pedagogicznych, specjalistów z zakresu terapii SI, logopedy, nauczyciela języka angielskiego, którzy prowadzą zajęcia terapeutyczne, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidacyjne, rozwijające uzdolnienia dzieci oraz stale współpracują z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.

W naszym Przedszkolu

NAUCZYCIELE:

• Podejmują działania innowacyjne. Są aktywni i twórczy.
  • Tworzą i realizują autorskie programy dostosowane do potrzeb dziecka i placówki.
  • Współpracują z rodzicami i środowiskiem lokalnym.
  • Doskonalą swoją wiedzę i uzyskują nowe doświadczenia.
  • Wykorzystują twórcze i aktywne metody, promując nowatorski styl pracy.
  • Pozyskują rodziców do efektywnych działań na rzecz przedszkola oraz poszukują sympatyków i partnerów przedszkola.
  • Dobierają metody wychowawcze i dydaktyczne, które wspomagają  indywidualny rozwój  dziecka.

DZIECI:

• Poznają swoje prawa i obowiązki.
  • Czują się bezpieczne.
  • Rozwijają się twórczo i są samodzielne.
  • Mają możliwość indywidualnego rozwoju i osiągają sukces.
  • Budują pozytywny obraz samego siebie.
  • Uczą się dostrzegać potrzeby innych ludzi.
  • Osiągają gotowość szkolną na wysokim poziomie.

RODZICE:

• Uzyskują fachową pomoc pedagogiczną.
  • Otrzymują  obiektywną ocenę postępów i niepowodzeń dziecka.
  • Mogą mówić otwarcie o swoich spostrzeżeniach na temat pracy przedszkola.
  • Bezpośrednio rozmawiać z nauczycielem o trudnych sprawach wychowawczych.
  • Mogą czynnie uczestniczyć w życiu przedszkola.
  • Czynnie wspierają przedszkole w jego działaniach.
  • Są partnerami w tworzeniu klimatu działalności kształcąco - wychowawczej  i zarządzania placówką.

Pogodne i radosne dzieci, które chętnie podejmują się nowych zadań, są ciekawe i zainteresowane otaczającą                        je rzeczywistością a także wsparcie ze strony rodziców, akceptacja planów i zamierzeń, życzliwość oraz obecność rodziców      w codziennym życiu przedszkola – to symptomy pozwalające nam twierdzić, że idziemy w dobrym kierunku.

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 21 IM. MISIA PUCHATKA Liczba miejsc w oddziałach specjalnych: 7 6

Rekrutacja ID: 124; Wersja: 9.140.298.1658 Harmonogram ID: 514;