Przedszkole Publiczne Nr 15 w Wiśle Wielkiej

Dyrektor: Mirosław Polok
Strona WWW: www.przedszkolaki-pp15.blogspot.com
E-mail: zspwislawielka@pze-pszczyna.pl

​Z dniem 01.09.2007 r. Przedszkole Publiczne nr 15 weszło w skład utworzonego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiśle Wielkiej. Nasze przedszkole otwarte jest w godzinach od 6:30 do 16:30.

W zależności od wieku, przedszkolaki podzielone są na trzy grupy wiekowe: maluchy, średniaki i starszaki.
Sale przedszkola są estetyczne i kolorowe, dostosowane są do potrzeb dzieci, odpowiednio wyposażone w kąciki do zabaw tematycznych. Przedszkolaki mają również możliwość korzystania z pobliskiego placu zabaw, jak i sali gimnastycznej, znajdującej się w budynku naszej szkoły.

Zdając sobie sprawę, iż wybór odpowiedniego przedszkola jest dla każdego rodzica bardzo ważny, w naszej placówce stawiamy zawsze na wszechstronny rozwój dzieci, uwzględniając ich zainteresowania i potrzeby.

W naszym przedszkolu na bieżąco realizowany jest Program Wychowania Przedszkolnego zgodny z aktualną Podstawą Programową. Każdego dnia wspieramy kreatywność dzieci poprzez wspólne zabawy i zajęcia dydaktyczne, m.in. matematyczne, plastyczne, muzyczne czy ruchowe, zabawy na świeżym powietrzu. W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego ZSP corocznie organizujemy spotkania z policjantem, strażakiem, pielęgniarką czy pedagogiem.

Prowadzimy zajęcia dodatkowe, takie jak: język angielski, zajęcia z logopedą, religię czy pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Przedszkolaki uczestniczą także w akcjach ogólnopolskich, m.in. „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Akademia Aquafresh”. Przedszkolaki chętnie uczestniczą też w wielu konkursach, zarówno plastycznych, recytatorskich czy sportowych, z których czerpią ogromną radość i pozytywną energię. Propagujemy zainteresowania czytelnicze wśród dzieci, włączając również rodziców w akcje czytania przedszkolakom. W ramach współpracy z rodzicami, dajemy im także możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz podejmowania różnorodnych działań na rzecz dzieci i placówki.

W tradycję naszego przedszkola wpisały się liczne imprezy, organizowane każdego roku przez nauczycieli. Należą do nich m.in.:
- Dzień Przedszkolaka                - Dzień Chłopca
- Dzień Książkowego Misia       - Andrzejki