Przedszkole Publiczne Nr 10 w Ćwiklicach

Dyrektor: Bożena Stawicka 662 138 133
Strona WWW: pp10cwiklice.szkolnastrona.pl
E-mail: pp10@pze-pszczyna.pl

Przedszkole Publiczne nr 10 w Ćwiklicach to rozbudowana w latach 2013-2015 r. placówka w której miejsce ma 125 dzieci w pięciu oddziałach . Dodatkowo placówka posiada oddział zamiejscowy zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach na 23 miejsca dla dzieci 5,6 letnich w którym realizowane jest roczne przygotowanie przedszkolne.
Przedszkole czynne jest w godz. od 600 do 1700.

W  przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna i obsługowa- zespół życzliwych oddanych dzieciom ludzi, kierujący się zasadą:
„Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby i problemy każdego dziecka, które traktujemy podmiotowo. Dbamy o jego wszechstronny rozwój, a działania nasze dostosowujemy zawsze do potrzeb dziecka – nigdy odwrotnie”.
W przedszkolu  odbywają się zajęcia:
* z mowy i myślenia,
*matematyczne,
*przyrodniczo-badawcze
* zajęcia ruchowe,
*zajęcia umuzykalniające, rytmiczne
*zajęcia logopedyczne, terapii zajęciowej i integracji sensorycznej SI dla dzieci wymagających dodatkowego wsparcia.
Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem metod aktywnych pozwalających dzieciom na poznawanie, odkrywanie, eksperymentowanie np. pedagogiki zabawy „Klauza” „Dobrego Startu” „Kinezjologii edukacyjnej”,
Ogromne znaczenie w naszej pracy ma słowo czytane: czytamy dzieciom bajki i opowiadania, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolność wypowiadania się oraz wzbogacają słownik dlatego współpracujemy z pobliską biblioteką publiczną.
Do dyspozycji dzieci są przestronne duże sale wyposażone w wiele zabawek i pomocy.

Organizujemy szereg imprez i  uroczystości:

Ø      O charakterze rodzinnym: np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka

Ø      Kultywujące święta i polskie tradycje.

Ø      Cykliczne spotkania z teatrem

Ø      Spotkania z ciekawymi ludźmi.

Ø      Zajęcia otwarte dla rodziców.

Bierzemy udział w różnorodnych konkursach, olimpiadzie przedszkolaków, czy zajęciach interaktywnych organizowanych przez różne podmioty.

PP 10 ĆWIKLICE 33

Rekrutacja ID: 124; Wersja: 9.137.297.1641 Harmonogram ID: 515;